niedziela, 23 01, 2022

Wolne miejsca

Wolne miejsca !!!

 

Ogłoszenie o naborze

 

NOWE ZASADY ODWIEDZIN

 

Z uwagi na zwiększającą się w kraju liczbę  zachorowań na Covid - 19 i w trosce o zdrowie

mieszkańców DPS w Baszkowie zostają zmienione zasady odwiedzin.

Odwiedzającymi mogą być wyłącznie osoby zaszczepione w liczbie jedna osoba na jednego mieszkańca. 

Informacja telefoniczna :

- oddział dla osób psychicznie chorych:  nr tel. 62 7211206 wew 531,

- oddział dla osób somatycznie chorych: segment B - nr tel. 62 7211209,

      - segment C - nr tel. 62 7211179,

      - segment D - nr tel. 62 7211171

Warunki mieszkaniowe


Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie jest domem dla osób przewlekle somatycznie chorych i z odziałem dla osób psychicznie chorych. W " Domu może mieszkać na stałe 196 osób, które przyjmowane są do placówki na podstawie decyzji wydanej przez PCPR.

Mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje trzyosobowe i dwuosobowe. W każdym pokoju jest balkon i łazienka, jest także sygnalizacja przyzywowa do dyżurki pielęgniarskiej i alarmowa sygnalizacja przeciwpożarowa.

Jest wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych – osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez przeszkód dotrzeć do każdego miejsca w Domu.

Ogromną zaletą DPS jest jego położenie - z dala od ruchu miejskiego, pośród zieleni lasu, można cieszyć się ciszą i zdrowym powietrzem.

Mieszkańcy otrzymują trzy podstawowe posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację. Mogą także w dowolnym czasie otrzymać dodatkowy posiłek, gdy będą czuli taką potrzebę. Posiłki przygotowywane są przez pracowników kuchni DPS i są zróżnicowane w zależności od diety jaką mieszkaniec ustala z lekarzem. Może to być np. dieta cukrzycowa, lekkostrawna, wątrobowa czy dla osób mających problemy z jedzeniem – rozdrobniona. Posiłki nasi podopieczni mogą spożywać w jadalni lub w pokoju.

Odzież osobistą jak również pościel utrzymują w czystości pracownice pralni, zaś o czystość w pokojach (sprzątane są codziennie) dbają panie pokojowe.