Mszą Świętą rozpoczęły się tegoroczne Dożynki w DPS Baszków – którą to odprawił zakonnik z Kobylina. W kazaniu zakonnik podkreślił wartość pracy rolnika i dziękował im za tegoroczne zbiory. Mówił też by chleba nie zabrakło ludziom w kraju. Po Mszy Świętej głos zabrał Dyrektor DPS Baszków Pan Dionizy Waszczuk który w krótkim przemówieniu określił Dożynki jako symbol żniw i plonów i dziękował rolnikom za ich pracę podczas żniw. Podczas imprezy Dożynkowej były też występy mieszkańców DPS, którzy to przedstawili sztukę o pieczeniu chleba i o jego wartości. Występy tradycyjnie zachwyciły zgromadzonych mieszkańców. Następnie wręczono chleb Panu Dyrektorowi i tym chlebem wypieczonym z tegorocznych plonów Dyrekcja i pracownicy dzielili się z mieszkańcami DPS. Wręczono też wieńce Dożynkowe Panu Dyrektorowi, księdzu i pracownikom jako wotum zbiorów. Zakonnik dziękował wszystkim za pracę w DPS i dziękował za pracę którą wykonywał w Domu Pomocy Społecznej i żegnał się z wszystkimi , bo odchodzi na nową Parafię w Bytomiu. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich i na koniec Święta Plonów wszyscy bawili się na zabawie tanecznej do godz. 13 – tej.`

Dnia 10 sierpnia 2013 r., w Baszkowie w Domu Pomocy Społecznej świętowano 25 – lecie tej placówki. Jubileusz mieszkańcy obchodzili z pracownikami i zaproszonymi gośćmi. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą, którą to odprawił zakonnik z Kobylina. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Dionizy Waszczuk który w skrócie opowiedział historię powstania Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. To jest zasługa wielu osób powiedział Pan Dyrektor. Dziękował władzom Powiatu Krotoszyn i Gminy Zduny. Mówił też o pracownikach z których jest Pan Dyrektor dumny, bo to jest dobry zespół pracowników. Następnie były gratulacje i powinszowania z okazji 25 – lecia DPS Baszków przez zaproszonych gości. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Goście przez godzinę przemawiali i wręczali Panu Dyrektorowi kwiaty i upominki. Burmistrz Krotoszyna wręczył kwiaty najstarszej mieszkance DPS Stanisławie Raczek która przebywa w DPS od początku jego istnienia. Następnie odbyły się występy artystyczne w wykonaniu piosenkarki Małgorzaty Dąbrowskiej z Krotoszyna. Wystąpili też mieszkańcy DPS Z Baszkowa oraz dzieci z przedszkola w Kobylinie. Wystąpił też Chór Seniorów ze Zdun. Także święto to uświetnił występ pracowników którzy zaśpiewali Panu Dyrektorowi piosenkę o Nim. Pan Dyrektor był wzruszony występem personelu DPS. Pan Dyrektor od personelu otrzymał nowiutki rower który był prezentem. W południe wszyscy goście udali się na uroczysty obiad do Pałacu i potem znowu były występy artystyczne w wykonaniu artysty Adama Gałki – jako Polski Elvis Presley. Występ był udany i wzruszający. A potem była zabawa do godz. 18 – tej.

Dnia 27.06.2013 r. Dyrekcja i pięciu mieszkańców odwiedzili DPS w Skęczniewie z okazji Dnia Kupały. Impreza zaczęła się o godz. 11.00 uroczystym powitaniem przez Dyrektora tamtejszej placówki. Następnie mieszkańcy zostali przewiezieni samochodami nad jezioro, gdzie odbył się konkurs plastyczny oraz zabawa na wodzie. W godzinach obiadowych odbył się występ artystyczny dzieci i młodzieży z tamtejszej szkoły. O godz. 15.00 udaliśmy się na poszukiwanie kwiatu paproci. Nasz kwiat paproci znalazł p. Marek Muszyński. Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa przy muzyce. O godz. 18.30 odbył się konkurs mody letniej. Tematem konkursu był „kolorowy świat owadów”. Po ogłoszeniu wyników korowodem wianków udaliśmy się nad jezioro aby puścić wianki na wodzie. Końcowym punktem programu było pieczenie kiełbasek przy ognisku.

- Mieszkańcy biorący udział to :

- Marek Muszyński

- Władysława Żeglicka

- Jan Witkowski

- Krystyna Powichrowska

- Zygmunt Jeleniewski

- Małgorzata Marciniak opiekun.

W dniu 25.06.2013r. jak co roku w Baszkowie świętowaliśmy święto „Nocy Świętojańskiej”. Jest to tradycja ludowa, Polska, obyczaj znany w Polsce od zarania wieków. Do Baszkowa na ten dzień zjechały się zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z całej Wielkopolski. Przyjechali reprezentanci 16 Domów wraz z Dyrektorami i opiekunami. Uroczystość rozpoczął korowód wianków który poprowadziły Rusałki z DPS Baszków. Następnie wszystkich gości zaproszonych powitał Pan Kierownik Krzysztof Szczotka. który prowadził program całego tego dnia. Pierwszym punktem programu był konkurs malarski w którym 1 miejsce zajął DPS Chumiętki, 2 miejsce zajął DPS Pleszew i 3 miejsce zajął DPS Rogowo. Podczas imprezy przygrywał zespół artystów, a zaproszeni goście i mieszkańcy tańczyli i bawili się wesoło w takt muzyki. Nie obyło się również bez poczęstunku pysznego obiadu, kawy z ciastem oraz kolacji. Corocznym zwyczajem przeszliśmy korowodem z wiankami które puszczaliśmy na wodzie. Najładniejszym wiankiem który zdobył pierwsze miejsce był wianek wykonany przez DPS z Zimnowody, drugie miejsce zajął wianek z DPS z Leszn, trzecie miejsce zdobył DPS z Ostrowa Wlkp. Szukaliśmy także ukrytego kwiatu paproci. Zabawa przy muzyce trwała długo mimo deszczowej i złej pogody. Były też skecze i piosenki. Zabawa trwała do godz. 20-tej i prawie wszyscy bawili się do końca.

Dnia 21.06.2013 r. pojechaliśmy razem z Panem Dyrektorem DPS Dionizym Waszczukiem i opiekunką Panią Lucyną Kostrzewską – Ciesiółką na imprezę z okazji 65 lat Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie i 25 lat Integracji w Zakrzewie. Z Domu Pomocy Społecznej z Baszkowa pojechali do Zakrzewa następujący mieszkańcy; Irek Owczarek, Władzia Kmiecik, Jola Karbowska i Waldek Gajewski. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Świętą. Następnie Pan Dyrektor DPS w Zakrzewie przywitał wszystkich uczestników Władze Samorządowe, Dyrektorów wszystkich Domów Pomocy Społecznej orazi mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów. Po części oficjalnej rozpoczęła się cześć rozrywkowa. Śpiewano piosenki biesiadne w wykonaniu artysty Tadeusza Zajdlera .Po nim wystąpiła Grupa Centrum i Przyjaciele z koncertem piosenek biesiadnych. Koncert trwał do godz. 18.30 podczas którego śpiewano stare i nowe przeboje, znane i popularne. Było też ognisko na którym pieczono kiełbaski. Była też zabawa taneczna do rana której przygrywały zespoły: Grupa Ostrów, Zespół Max-Well i Grupą Centrum. Do Baszkowa wróciliśmy zadowoleni o godz. 20-tej .

Strona 1 z 6